FOTKY Z CEST

Cestovat znamená poznávat lidi, zvyky, kulturu. Kdykoliv jsem za hranicemi naší země, vždy si uvědomím, že lidé žijí velice podobným životem. Bavíme se o úplně normálních věcech, smějeme se a to velice často. Necháváme předsudky stranou.

Belgie

Jen tak na skok, ale určitě se budeme chtít vrátit. Gent je úžasné město. Proplétáte se uličkami a občas vás něco překvapí. 

Česko

Procestujete celý svět a pak zjistíte, že i doma je spousta krásných míst. Rozdíl je v tom, že velmi často máte s místy spojené vzpomínky, které už vám nikdo nesmaže. Tak ať  vždy jsou to jen ty dobré... 

Francie

Všude přítomná vůně... a je jedno jestli jste ve městě a jde o vůni parfému, kterou cítíte ve vzduchu a nebo u levandulových polí na jihu Francie... Mě osobně se u některých fotek vůně vybaví. 

Chorvatsko

Miliony turistů okupující pláže ostrovů a pevniny. 

Itálie

Země do které se rád vracím. Okouzluje mě architektura, kde staletí a příběhy na vás dýchají na každém kroku, voňavá pizza, mořské ryby a jiné potvůrky. A víno. Moře okolo vás. Bota co nakopává Sicílii.

Japonsko

Evropan je překvapen ve všech směrech. Vše je organizováno do posledního detailu, občas zůstáváte v úžasu. Ano, slyšeli jste spoustu informací, ale najednou se jste uprostřed tohoto světa. Stojíte na nádraží a zčista jasna na prostřední koleji prolétne okolo Vás vlak futuristických tvarů rychlostí přes 200 km za hodinu. Ohlušující rána projede Vaším tělem a než stačíte cokoliv vyslovit, vlak je pryč.  

Mauricius

Ostrov těsně pod obratníkem Kozoroha obklopen korálovými útesy, kde najdete od písečných pláží, nad kterými se pnou palmy, přes kamenité útesy do kterých pravidelně se opírá Indický oceán, štíty vulkanických hor, pralesy a obrovská rozsáhlá třtinová pole. Vydejte se cestovat napříč ostrovem a poznávejte vše co skrývá, ale dejte si pozor, jezdí se vlevo a občas platí pravidlo silnějšího.


Nizozemsko

A tak kličkujíce nekonečnými uličkami, které protínají spousty kanálů hledáte místa známá i neznámá. Město žije až do rána, kde směsice turistů se potácí z cofeebarů, kteří nejsou opojeni jen Heinekenem.


Rakousko

Obklopen horami na břehu jezera s křišťálovou vodou.

Řecko

Olivy a víno, víno a olivy.

San Marino

"Vznešená republika San Marino". Když vystoupáte k oblakům a rozhlédnete se, pochopíte.

Singapur

Teplo a vysoká vlhkost. První dojem po přistání, když opustíte klimatizovanou halu a najednou jste v moderním městě, kde je ráno teplo, v poledne teplo, vecer teplo, v noci teplo... a vlhkost stále blížící hranici 100%. Pohybujete se ulicemi a přizpůsobíte tempo. Nespěcháte. A tak vítejte na mostě Helix, který vás přivede k Marina Bay Sands.


Slovensko

Hory mě vždy přitahují a fascinují. Nebudu ten, na jehož opasku se budou houpat skalpy těch, kterých bych zdolal. Vždy s úctou budu vzhlížet a hledat to správné světlo.

Slovinsko

Od hor přes řeky, jezera, vodopády, jeskyně až k moři. Vše můžete vidět v jedné zemi. A pěkné rozpětí nadmořské výšky, kdy vrcholy šplhají až k 2856 metrům nad mořem. Nevěřte Google mapám. Tak jsme se vyšplhali na vrcholek a ten pohled byl úplně jiný. Takže znovu další večer a radostněji. Na jiný kopec.

Španělsko

A kdo ví jestli to někdy dostaví...

Turecko

Istanbul - město koček. Po ulicích jich vidíte spousty. A nemají se špatně. Proto zůstavají.

USA

Je spoustu přírodní krás je v této zemi a tak plně rozumím hrdosti tohoto národa. Vřelost přijetí jsem nikde nezažil, lidé se vás ptají odkud jste, chtějí vám pomoci pokud se zastavíte a rozhlížíte se, občas se s vámi vyfotí. Pak vždy vám podají ruku, na výraz přátelství a zazní "Welcome in America".


Velká Británie

Londýn je město spěchajících lidí, stojíte-li vlevo na jezdících schodech, do 10 sekund uslyšíte jasně vyslovené slovo... "SORRY"