Den a noc ještě jednou. Panoramaticky a s větším rozlišením. Těžká váha, když má fotka 1GB. Ono když se jde do většího rozlišení, tak data trochu bobtnají. Nakonec může narůst do 2,5m na šířku a nebude tam vidět žádná kostička. Tak bylo složeno z 40 fotek.

DEN A NOC

17.11.2022

Fotografie je cesta, je to hledání a také experimentování. Baví mě objevovat. Což takhle mít na fotce den a noc? Už dlouho jsem měl tuto myšlenku v hlavě. První bylo vymyslet, jak a co nafotit a potom jak vše zpracovat. Tady je výsledek. Jedno nejikoničtějších míst, ve správný čas. A tak na západní křídlo Hradu dopadají poslední paprsky...

DVA OBLOUKY 

26.10.2022

Tak jsem si zhmotnil představu. Konečně. Prostě na některé fotky si musíte počkat. Tady je to specifické, šance jen pár týdnů v roce. A nejen, kde se bude klenout naše galaxie, ale i jestli nebude škodit Měsíc svým svitem no a pak to hlavní je počasí.

OBR SE SKVRNOU

20.08.2022

Tak konečně po dlouhé době vše zapadlo do sebe. Tlustá Berta seřízena, vše ostatní šlapalo jak má a hlavně nejen že bylo jasno, ale i seeing spolupracoval. Ten byl nadprůměrný a to se pak projeví na obrázku. Hlavním cílem byla Velká rudá skvrna. Podařilo se, celkem nasbíráno 1,5 hodiny dat. Zpracovat tedy zabralo pár hodin. Je to tam.

Už před více něž dvěma lety bylo naplánováno a spočítáno. 16.5.2022 v ranních hodinách bylo úplné zatmění Měsíce. U nás v České republice však už zapadal Měsíc a tak se zrodil plán, popojet kousek na západ. Kousek víc na západ, po Evropě k Mount Saint Michel. V době zatmění měl Měsíc procházet přímo nad tímto úžasným klášterem na skále. Toto...

Astrofotografie je obecně spousta možností a cest jakými se dá jít. Každá má svá specifika co se týče vybavení, techniky snímání či vlastního zpracování.