Měsíc v minerálních barvách. Nejdříve pořádně nafotit, složit a doostřit. No a pak pomalu a jistě přidávat na barvách, aby vylezly. To co jde do modré, tak to jsou oblasti bohaté na ilmenit (obsahuje Fe, Ti a O), to co jde do oranžové, to jsou chudší oblasti (Ti a Fe). A skuzečně, pokud porovnáte s geologickými mapami Měsíce, vše se...

ZÁMEČEK

27.07.2021

Trochu jiný pohled na letohrádek Belvedér. Panorama a celé je to v kuličce. Složeno 24 fotek, Někdy příště s noční oblohou, pro ty co se nebojí.

Vycházející úplněk Měsíce. Vše spočítáno a složeno do jednoho snímku. A pomalu se koulí po kopci přes hrad. Díky atmosféře Země mění svou barvu od červené až po žlutou. Povedlo se . Příště proměřit a jít o kousek dál. Najít místečko, no chtělo by to tak 5 km vzdušnou čarou od hradu.

Noční zářící oblaka, ledové krystalky které jsou ve výšce cca 80 km nad zemí v letních obdobích přinášejí nádherné divadlo. Chce si to na ně počíhat a máte pár desítek minut než zmizí. Ale stojí to za to. Dnes u nás na jezerem u Hradištka. Takže vlastně dvojnásobně.

Dnešní částečné zatmění Slunce, u toho jsem nemohl chybět. Ale měl jsem namyšleno něco víc. Krom zatmění ještě bylo možné spatřit i mezinárodní sondu ISS. Vybrat jen místo a aby počasí spolupracovalo. Vypadalo to, že počasí bude nakloněno, jasno, mráčky byly někde jinde. Ale mrak škodič přišel o 3 minuty dříve a pak tam profičela ISS. Už nic nebylo...